Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Hľadá sa nová tvár Old Shatterhanda


In the Search of New Old Shatterhand

 

V tomto fanúškovskom liste v skratke opisujem moju story potrétov Andreia Lenarta, slovinského herca – nádejného predstaviteľa Old Shatterhanda – v novom americkom filme Winnetou – the Beginning.

Hi, Andrei

I took Your photos to the professional art studio Vytfit. That was really a rich experience. Let me summarize it just as briefly as I can.

Our lecturer – let´s call him the Maestro – had several comments when seeing Your face first time:

He resembles Arnold! The jaw, the mouth, the teeth!” (Nothing surprising! :D I told him the truth – You were his grandson :-D) The Maestro really has an eye for it, hasn´t he?

This guy was born to be painted in red. Like Brian Adams and the men like him.” … and he mentioned some other fellows, mainly the sportsmen. (I didn´t agree with the red, I´d prefer blue, anyway as I like experimenting, so I decided to go for it.)

The Maestro warned me that the photos I brought didn´t show Your facial features sufficiently and that it would be a difficult task to catch it. “It is not easy to cook from nothing. Although the skilled portraitist would be able to do it.” (Well, I am an enthusiastic beginner, not a skilled artist. Anyway once I were there, I decided to face the difficulties.)

And Andrei, You won´t believe what the Maestro said in the end: “Andrea, you should wait till he grew older. He will make an outstanding mature man.”

Do You remember my funny comments that I will be able to portray You when You are a grey-haired man? :-D That was a prophecy! :-D

During my lesson I did my best. I took it very seriously and at the same time I had a great fun. In the end of the lesson the Maestro called my painting “A Canadian hockey-player”. :-D

Now I am still working on Your portrait. 
 As soon as I succeed to paint You the way I would like, I will send it to You by snail mail – for Mrs. Lenart, I mean Your Mom or Mrs. Lenart Jr. :-) So that she could have you with her when you are busy on the set.

So much so about my painting for now.

Wishing you a great summer with wonderful beaches, mountains, camps, friends and new opportunities in Your job.

Let´s wish me the good photos of You – with the contrast light and very visible facial features, so that I could finally paint You properly.

And, please, take care so that Your human beauty could mature for an outstanding portrait. I am looking forward to it. 
 Uff, there is big deal of responsibility on You. :-D The future is Yours! Hold on! :-)

Kindest regards

Andrea from Slovakia

If You don´t mind You might notice some pics that illustrate my story of portraying Andrei Lenart - at the bottom of the blog.

Some background info:


Ako som objavila slovinského Andy-Shatterhandy


Vysvetlenie pre čitateľov môjho blogu.


Pred 2-3 rokmi som natrafila na info, že fanúškovia Karla Maya v USA chystajú film Winnetou-the Beginnig a že do role slávneho zálesáka Old Shatterhanda plánujú obsadiť mladého slovinského herca Andreia Lenarta.

Popozerala som na nete, kto je to zač – a bola som milo prekvapená. Andrei sa veľmi svedomito a profesionálne prezentuje na svojej facebookovskej stránke či instagrame. Jeho „posty“ a „komenty“ sú plné odhodlania, odvahy, humoru a srdečnosti.

Oproti prázdnym očiam na fotkách mnohých celebrít ma na ňom zaujalo, že jeho pohľad je jasný, iskrí zdravím a životom.

Z jeho doterajších hereckých úspechov by som spomenula, že sa mihol v Star Wars VII, Kingsmenovi, požičal svoje ruky Thorovi, má na konte kopec reklám doma v Slovinsku aj v Spojenom Kráľovstve, kde študoval herectvo a filmovú produkciu. V jeho rozbiehajúcej sa kariére možno vidieť sľubné predpoklady: vie vyzerať ako nevinný anjel aj podrazácky zlosyn. A to veľmi presvedčivo. Okrem toho tvrdo maká na svojej kondičke a fyzickom prejave – venuje sa bojovým umeniam, jazde na koni, športom a zvládol aj nejaký ten tanec.

Pokiaľ by sa niekomu zdalo, že som nejak čudne posadnutá týmto jedným motívom, nech ma spokojne príde navštíviť a uvidí haldy obrázkov s inými predlohami, ktorým sa venujem napr. portréty dona Bosca, moju rodnú Trnavu, indiánske etno-témy... Ako som písala vyššie, nie som skúsený umelec, ale nadšený začiatočník, tak kým spravím niečo hodnotnejšie, potrebujem si vždy daný motív rozkresliť a rozmaľovať z každej strany.

A že kedy budeme vidieť nového Shatterhanda na striebornom plátne alebo na Striebornom jazere? Napriek stálym finančným nedostatkom proces tvorby filmu už postúpil do predprodukčnej fázy a mne zostáva už len držať palce, aby im to tam za Veľkou vodou vyšlo.

THE LENART EVOLUTION


Môj prvý pokus - skica v modrom.
Vybrala som si túto farbu, lebo sa mi hodí k Andreiovi - prezentuje odvahu, odhodlanosť a ambiciózne plány.
Zároveň to patrí k mojim prvým dotykom s akvarelom a monochromatickou maľbou.
(júl 2016)
Tak tu som sa učila poctivú kresbu ceruzkou. Uff, portréty sú pre mňa vždy výzvou.
Andreiove shatter-hands som si nechala na neskôr. 
(október 2016)


Prvýkrát maľba tváre a pokus o vystihnutie pleťovky. Tu som urobila rozhodnutie, že si to vyskúšam ešte veľa-veľa krát. :-)
(október 2016)
 
Zhruba takomto stave som si doniesla obrázok z ateliéru Vytfit s názvom od Maestra Mareša: kanadský hokejista. :-)
(jún 2017)

Momentálne finálna verzia:
(júl 2017)

Ako bude vyzerať ďalší a kedy vznikne? To je otázka:Keď v mojom ateliéri kuchtím niečo nové:

:

 A takto sa tvorí v atíku Vytfit:
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára