Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Orol hľadí z výškyNetradične tento príspevok bude o metale a Karlovi Mayovi.
Že ako to súvisí? :-P

Totiž medzi fanúšikmi obľúbeného spisovateľa som natrafila na ľudí, ktorí boli ale že fest do metalu.

Ja osobne mám rada dobrú hudbu – nehľadiac na žáner: klasiku, jazz, francúzske šansóny, pop, rock, folk, muzikály, filmovú, ľudovú... ale k metalu som sa akosi nikdy neprepracovala.

Až kým... som nenatrafila na týchto fandov, ktorí ma zoznámili so zopár skladbami – a tie ma chytili. Až tak, že prenikli do mojej tvorby.

Príkladom je úžasný song Eagle Fly Free od Helloweenu. Túžbu po slobode, nadhľade, kvalitnejších vzťahoch v spoločnosti, k prírode... to zdieľam s autormi a interpretmi piesne.

Tak som si toho orla musela nakresliť. Zatiaľ aspoň olejovým pastelom, ktorý som trochu rozpúšťala terpentínom. Bol to môj prvý pokus s touto technikou – a cítila som sa pri tom free. :-) Púšťala som si hudbu a drtila pastelky na kartóne. :-)
Pridala som volume - a namojdušu som v tom metale počula aj Beethovena!Chcela som, aby obrázok išiel do abstraktna – taký rýchlo, vysoko a slobodne sa valiaci orol predsa nemôže byť zachytiteľný ľudským okom do detailov. Priala som si, aby z obrázku bolo počuť svišťanie vzduchu. :-) Aby mal divák pocit, že čoskoro tam zostane len modrá obloha a orol zmizne.

A snívam o tom, že raz si ho dám aj na plátno – minimálne 50x70 cm. Keď som raz môjho orla prezentovala kamarátom – projektovali sme to na stenu – a v tých veľkých rozmeroch to ešte len poriadne vyniklo. Jednoznačne si takýto námet zaslúži viac priestoru a vzduchu okolo seba. :-)

Orol je zároveň aj prvým motívom filmu Winnetou a miešanka Apanači, takže to bol ďalší dôvod skúsiť si ho nakresliť, keď moje indiánske meno znie Apanači. :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára