Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Dobrodružstvo, romantika, vnútorný svet ženy

Strieborné jazero ako živé
Učila som sa novú techniku maľovania wet in wet – vybrala som si takýto motív - mohlo by to byť Strieborné jazero podľa knihy Karla Maya, nie podľa chorvátskych lokácií :-)

Asi takto nejak si predstavujem pohľad na okolité hory z ostrovčeka, kde stál dom Veľkého a Malého Medveďa.

K maľovaniu ma inšpiroval Bob Ross a jeho tv programy a e-kamarátka zo skupiny priateľov Karla Maya. Nedávno sa presťahovala za Veľkú mláku a má šancu navštíviť miesta, kde "legendy našeho mládí" jazdili na svojich mustangoch a zachraňovali svet. :-) Ja som tiež zatúžila vybrať sa tam aspoň vo fantázii - so štetcom v ruke.

Podľa Vašich predstáv to bolo tiež takto nejak? Môže byť?
2 komentáre:

  1. Apanači, jezero máš moc krásné, technika wet in wet - to je něco trochu jako akvarel (aspoň podle názvu)? Určitě prosím v malování na mayovská témata pokračuj, děláš tím velkou radost nejen sobě, ale i dalším fanouškům díla tohoto autora :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujeeem za koment! Toto moje wet in wet je akryl - ale dá sa to krásne robiť aj s olejom a určite aj akvarelom - ako píšeš Ty. Princíp je v tom, že plocha, na ktorú sa maľuje, je potretá nejakým médiom, prípadne aj farebným - u mňa konkrétne na tomto obrázku bielym. Farby, ktoré sa tam nanášajú sa potom inak správajú ako za sucha, čo mi hlavne u akrylu robí veľkú radosť.
    Teším sa na ďalšie maľovanie - asi príde na rad niečo z Old Surehanda. :-)

    OdpovedaťOdstrániť